- Anonyymi
Hyvä se on nyt jälkeenpäin kiukutella. Kyllä rakkaudessa on muutakin kuin raha. Hänelle se tuntu olevan pakkomielle. Tunteille ei näyttänyt olevan väliä. Jos toista rakastaa,niin näistä asioista pitää pystyä keskustelemaan ja niistä selviää. Mutta tässä näytti olevan rakkaus ja tunteet yksipuolista. Jyrki ei osannut tehdä mitään. Pyykitkin ripusti väärin ja pihalla siirsi tuolin väärään paikkaan. Kontrollifriikki tämä Jenni.
016 - Anonyymi
Opettajalle löytyy aina töitä, vakuutusvirkailijalle huonommin. Eikä ole takeita monellakaan nykyaikana siitä, säilyykö työpaikka. Aika vaikeaa on, jos pitää suunnitella ja varmistella ennenkuin uskaltaa elää.
Toki julkisuuskin saattaa koukuttaa, pitää pysyä esillä?00 - Anonyymi
Urheiluväline kaupan myyjäksi pääsee ilman mitään koulutusta. Onkohan hänellä mitään ammattitutkintoa ? Tutkinnoton 40 v mies ? Opettajan sijaisuuksiin tarvitaan ja pääsee sopiva henkilö , pätevyyttä ei kiireessä kysellä.
Jenni teki oikein, tosin hänenkin ammatilliset tutkinnot jäivät pimentoon. Minkä takia ihmiset ei kouluttaudu kunnolla, hanki ammattipätevyyksiä. Palkka on parempi kunnon työstä, eikä tartte tunkea toisen siivelle, kuten tässä tapauksessa oli sekä että.09 - Anonyymi
Miten se valitsijana oleva pappi mitään sopivuudesta mitään tietää kun on itsekin eronnut monta kertaa. Julkisuudenkipeä leipäpappi koko pikku kana. Kaikenlaisia se kirkko sietääkin.
00 - Anonyymi
Mitä, vieläkö se Jyrki ohjelma tulee teeveestä ?
00 - Anonyymi
Jyrki on kyllä tavallaan todella onnekas kaveri kun pääsi tuosta kontrollifriikki kullankaivajasta samantien eroon eikä vasta vuosien jälkeen. Uskon että tämä mediapyöritys voi olla vähän rankkaa aikaa Jyrkille, mutta tsemppiä miehelle! Risukasa, päivänpaiste jne. kyllä se siitä.
00 - Anonyymi
Kokonaisuutenahan tuo koko homma on tehty viihteen vuoksi. Sehän aiheuttaa jo tunteenpaloa yhdessä jos toisessa. Asiantuntijoita ?????? siin hekin viihteen tekijöitä, jos vetäjissäkin on eronneita ja karanneita niin eipä tuossa kovin kummaiset ns. ohjeen antajat ole kyseessä. Kiville mennyt useampi liitto !
00 - Anonyymi
Itseänsä ihaileva neiti tää Jenni, ylimielinen elämää kokematon...järkyttävää kuunnella häneltä miten huono mies Jyrki oli. Montako juttua Jenni saa aikaan eksästään kun jatkuvasti jankkas samaa asiaa. Esillä olo taitaa olla tärkeämpää kuin mikään muu. Täys persläpi koko akka .
00 - Anonyymi
Tekoäly korvaa pian vakuutusvirkailijat, mistäpä sitten töitä?
00 - Anonyymi
Ohjelman formaatti on vastenmielinen. Kuin veisi lehmää sonnille - tai sonnia lehmälle. Jotkut ovat siihenkin halukkaita.
00