suomi24-logo
  • Anonyymi

    Ellen Jokikunnas ei oikein arvosta ystäviään, koska väitti heidän neuvojaan järjestämissään lapsikutsuilla latteiksi ja mitäänsanomattomiksi, ne olivat juuri kannustusta ja hyvää tarkoittavia, Ellen olisi voinut perustella tarkemmin mitä neuvoja ja vinkkejä kaipaa!

    0
    1
  • Anonyymi

    Julkisuus noussu päähän,niin sitähän se on.
    Ei tunneta enään taviksia.

    1
    0
  • Anonyymi

    Seuraan vaikkei EJ kuulukaan suosikki julkkuihin

    0
    0
  • Anonyymi

    Ihan maisemien takia JOSKUS katson.

    0
    1
  • Anonyymi

    Siitä voi ottaa moni nirppanokka mallia.

    Miten hienoa on katsoa ohjelmaa, heidän arvojaan ja talon rakentumista pikkuhiljaa ja kuinka kipeä heille on lapsen saanti.

    Mutta ahkeria ja innokkaita rempaajia ja huumori pariskunta, jossa on myös herkkä puoli.
    Ei turhasta narise ja kitise kumpikaan.

    Ohjelmasta voi tosiaan moni suomalainne nirppanikka ottaa mallia ja miettiä, että jättää tuhan ruikutuksen ja kokeilla elää kun siivet kantavat.

    Minusta he ovat symmppis pari ja toivon heille onnea tulevaan. Tekemällä saa ja osaaminen näkyy hyvin heillä molemmilla hienosti.

    Siitä voi monis ottaa esimerkkiä ja tehdä sekä jättää turhat narinat pois.

    Onnea ja iloa heille sekä uuden pojan saannista Toivotan ja arvostan, nostan hattua!

    0
    4
  • Anonyymi

    Ketä he ovat ++++++??????

    0
    5
  • Anonyymi

    Eikö raskilla ole biologisia lapsia

    0
    2
  • Anonyymi

    En itse ole käynyt kuin Pohjois-Italiassa(Milano) joka oli aika tylsä, mutta siisti verrattuna Etelä-Italiaan jossa on asiat kaikinpuolin rempallaan; korruptio,epäsiisteys,köyhyys ,rikollisuus.... SE on vieläkin tunnettu kovaotteisesta mafiastaan joka vie jopa meidän EU rahojamme ylenmäärin.
    Onhan Etelä-Italiakin kuitenkin jotenkin eksoottinen paikka vierailla ainakin Napolin alue jossa on myöskin vanhaa kulttuuria ja merenrantaa,
    Usein kuuluu suomalaisten kehuvan olevansa enemmän vilkkaita etelämaalaisia kuvitellen haluavansa muuttaa esim. Etelä-Eurooppaan kohden luontaisia tovereitaan, vaikka muutaman vuoden kokemukset siellä avaavat silmät tunnustamaan tosiasiat .. Suomalaiset joka tapauksessa ovat ihan eri tapaisia kuin etelämaalaiset ihmiset vaikka kuinka värittäisi hiuksensa mustaksi ja pitäisi kaulassa katolilaista ristiä.
    Itsellä on vuosien kokemusta asumisesta Espanjassa, Venäjällä ja Karibialla,,,Mutta kaikkein paras asuinpaikka minulle on Pääkaupunkiseutu.

    0
    3
  • Oikein kiva sarja...kunhan Ellen lopettaisi pikkutyttömäisesti lässytyksensä.

    0
    0
  • Anonyymi

    Voi shitä "pikkupoika elleniä", ihan oman ohjelman saanut, mitä vittua valitat, pidä ketä kiinni ja ole "onnellinen", kenelle tää paskaohjelma on tehty??? julkimolle jonka fyrkat on "finito"?

    0
    0