suomi24-logo
  • Anonyymi

    Siis motometsureita.
    Sä jätät jäljet...

    0
    2
  • Anonyymi

    Siinä on viher- höperöille ihmeteltävää.
    Terveisiä Mannerheimintien istujille.

    0
    0
  • Anonyymi

    Hianoo että on kaks menestynyttä urheilijaa..toivottavasti EI pilata jollain J Katajalla,Jaajolla,Pimiäĺlä,Siuntion homolla yms yms

    0
    0
  • Anonyymi

    Eiköhän siellä kohta ole noi itseään jokapaikkaan tunkevat turhaakin turhemmat julkkistyrkyt.

    0
    1
  • Anonyymi

    Miksi joukkoon laitettu turaaneja joille sitten Helsingissä on helppo naureskella?

    0
    1
  • Anonyymi

    Kaikenlaista soopaa sitä lähetetään ja annetaan väärää tietoa metsienhoidosta.

    Kuka näitäkaikenlaisia hömppäohjelmia tuottaa ja haluaa. Ei taida kiinnostaa kuin rikkaita metsänomistajia jos heitäkään.

    Nämäkin kaverit on ostaneet metsää keihäänheitto varoilla, ei heillä ole osaamista tai tietämystä metsistä tai saati metsienhoidosta.

    Kaadetaan ja myydään ei muuta kuin rahaa ja ilmastosta ei hajuakaan.

    Muutenkin ku katselee metsiä niin Valtion ja yksityiseten metsänhoidot on ala-arvoisia ja heikosti hoidettuja.

    Turha ohjelma voi lopettaa ja sitten kohta uusintoja vuodesta toiseen.

    0
    2
  • Anonyymi

    Varmaankin sekaan tulee muutama viherpiiperö neuvomaan,
    oikeaoppista metsän hoitoa.

    0
    6
  • Anonyymi

    Miksi ihmeessä puukauppoja sitten metsänhoito yhdistyksen kanssa kun läheinenkin yhtiö pärjännyt sitten tarjouksista.

    0
    0
  • Anonyymi

    Kerrankin joku uusi ohjelma jossa ei pääidea oli juonia, huorata ja/tai pettää

    0
    0
  • Anonyymi

    Toivotaan että jatkuva kasvatus lisääntyy ja tulisi vallitsevaksi metsien hakkuu tavaksi. Avohakkuut tulisi kyllä kieltää suurimmilta osin. Hakkuita tulisi myös rajoittaa lintujen pesimä aikaan. Ympärivuotisista hakkuista tulisi luopua. Koneenkuljettajat kyllä voivat kyllä siirtyä enemmän omavaraistalouteen joilloin kesäaikaan löytyy muita hommia kuin hakkuita sanoo motomies

    0
    2